W okręgu wyborczym nr 37 w dniu 6 lutego 2011 r. odbyły się wybory uzupełniające do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowałem w obwodzie głosowania nr 5 – Biblioteka Publiczna w Kaźmierzu ul. Dworcowa 14, Kaźmierz – o godzinie 19:55. Do tego czasu wydano 36 kart do głosowania. Liczba wyborców uprawnionych do głosowania w tym obwodzie to 1599.
Łącznie w całej gminie zagłosowało 155 osób.
Nr | Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej | Liczba kart wyjętych z urny | Liczba głosów ważnych | AJCHLER Zbigniew Czesław | JANYSKA Maria Małgorzata | ŁOCHOWICZ Leszek Roman | STOKŁOSA Henryk Tadeusz |
1 | Gimnazjum w Kaźmierzu, ul. Gimnazjalna 3, Kaźmierz | 62 | 59 | 18 | 28 | 7 | 6 |
2 | Szkoła Podstawowa w Bytyniu, ul. Szkolna 55, Bytyń | 17 | 17 | 12 | 3 | 0 | 2 |
3 | Szkoła Podstawowa w Sokolnikach Wielkich, Sokolniki Wielkie | 28 | 27 | 5 | 3 | 10 | 9 |
4 | Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim, ul. Kościelna 1, Gaj Wielki | 10 | 10 | 6 | 2 | 2 | 0 |
5 | Biblioteka Publiczna w Kaźmierzu ul. Dworcowa 14, Kaźmierz | 38 | 38 | 11 | 14 | 10 | 3 |
Łącznie w gminie Kaźmierz głosów otrzymali:
- AJCHLER Zbigniew Czesław – 52
- JANYSKA Maria Małgorzata – 50
- ŁOCHOWICZ Leszek Roman – 29
- STOKŁOSA Henryk Tadeusz – 20
W całym okręgu wygrał STOKŁOSA Henryk Tadeusz – który uzyskał 39,9% głosów. Frekwencja w niedzielnych wyborach w okręgu nr 37 wyniosła 6,31% – a zatem o zwycięstwo nie było trudno jeżeli ma się za sobą pracowników, ich rodziny oraz urzędników, wójtów i burmistrzów z którymi Pan senator „współpracował”.
ps
Powodem zarządzenia dodatkowych wyborów jest fakt, iż senator Piotr Głowski (Platforma Obywatelska) – który w grudniu 2009 roku gościł w Kaźmierzu, zwyciężył w wyborach na prezydenta Piły, a tym samym musiał zrzec się mandatu senatora.